Header uutiset

Seuran vuosikokous järjestettiin Oulun Keilahallilla 17.6.2024. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat. Kokouksessa oli osallistujia sekä paikan päällä Keilahallilla että verkon välityksellä. Kokouksessa esiteltiin ja hyväksyttiin vuoden 2023 tilinpäätös ja toimintakertomus sekä talousarvio ja toimintasuunnitelma vuodelle 2025. Vuoden 2024 talousarvio ja toimintasuunnitelma on hyväksytty kokousrytmin mukaisesti kesäkuussa 2023.

Kokous myönsi vastuuvapauden vastuullisille henkilöille ja lisäksi kokouksessa esiteltiin tulevan strategiakauden (2025-28) päätavoitteet. Hallitukseen valittiin Suvi Huusko (pj), Kimmo Saarela (vpj), Kaisa Rahko, Mari Lahdenperä, Minna Honkila (uusi) ja Tanja Manerus (uusi). Hallitusta voidaan täydentää vielä kauden aikana. Vuosikokousasiakirjoihin voi tutustua tarkemmin seuran toimistolla. Tarvittaessa sovi aika p. 040 547 7337 tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.